Pay less for more nights!
View apartments
Pay less for more nights!
View apartments
Pay less for more nights!
View apartments
Pay less for more nights!
View apartments

Welcome in penzion David

Our penzion David offers  accommodation in apartments with a unique architecture and atmosphere of the  former Jewish old city in Třešť.

cenově přijatelné ubytování v apartmánech historického domu, v centru města Třeště, v bývalé židovské čtvrti. Dům je v těsném sousedství domu A.Schumpetera (dnešní muzeum Vysočiny s infocentrem), synagogy (muzeum Franze Kafky) a kostela Svaté Kateřiny Sienské, bývalý německý luteránský chrám.

Dům byl citlivě rekonstruován se zachováním kouzla minulých let, jako jsou klenuté stropy, vnitřní kamenné portály, dřevěné podlahy a malé schránky ve vstupních dveřích tzv. mezuzy. Naší vizí bylo spojení historické krásy s moderním vybavením penzionu jako zdroj vnitřní pohody duše každého návštěvníka. Spojení těchto hodnot s duchem místa (genius loci) vytváří inovační koncept s vysokým stupněm funkčnosti a přátelsky-rodinné atmosféry.

Penzion David obdržel ocenění KAYAK pro rok 2022.

Pro romantické toulky okolím Třeště jsme pro vás připravili možnost zapůjčení horských kol. Po náročném fyzickém výkonu se můžete posilnit výbornou pizzou v bistru Moja v přízemí penzionu,

Penzion David obdržel ocenění KAYAK pro rok 2022. 

Apartments

Penzion David offers  4 apartments fully equiped. 

The unique accommodation features  design with bathrooms, kitchens and spacious living areas with a relaxing and friendly atmosphere. 

Photo gallery

Prohlédněte si fotogalerii ubytování. Více fotografií naleznete na stránce jednotlivého apartmánu a na stránce fotogalerie.

Služby a zábava v okolí

Pizza bistro "Muja"

For more infromation www.pizzamuja.cz

Bicycle rent

Rental is included in price.

Outdoor swimming pool "Malvíny"

Distance 100 m from penzion.

For more information www.koupaliste-malviny.cz

Lokalita a kontakt

Lokalita penzionu David

Penzion David se nachází v malebné krajině Vysočiny na cestě z Jihlavy (15 km) do Telče (12 km). Mírně zvlněné lesní terény Vysočiny jsou vhodné pro turisty a cyklisty, v zimě pak pro běžkaře.

Lesní rybníky (Velký a Malý pařezák) a zatopené žulové lomy (Čenkov, Řídelov a Horní Cerekev) nabízí romantické koupání uprostřed přírody stejně tak i přírodní koupaliště Malvíny, které se nachází ca 100 m za penzionem David.
Lesy kolem Třeště jsou rájem pro každého houbaře.

Město Třešť je známo coby město betlémů.

V mnoha domácnostech je stálým zvykem stavět betlémy, které jsou přístupné veřejnosti (tzv. Betlémská cesta), některé z nich jsou přístupné po celý rok.

Penzion je lokalizován v centru města s parkovištěm pro ca 15 aut v proluce hned vedle penzionu.

V sousedství penzionu je samoobsluha potravin, kavárna Gram s cukrárnou a několik restaurací a hospůdek.

Kontakt:
Josef Borek
Rooseweltova 10/460
589 01 Třešť
Tel: 731 608 784
E-mail: penziondavid@gmail.com

Koupání v průzračných vodách lesních rybníků (Velký a Malý pařezák) nebo v přírodním koupališti Malvíny ca 100 m za penzionem David. Další možnosti koupání v zatopených žulových lomech (Čenkov, Řídelov, Horní Cerekev) nebo při špatném počasí v jihlavském Vodním ráji.

Ptáte se proč k nám zavítat?

Kromě příjemného ubytování v našem penzionu, který se nachází na Vysočině v hezkém městě Třešť, jsme si dovolili připravit pro Vás několik tipů na výlety.